Czytaj więcej: Dwie umowy już podpisane - ciąg dalszy termomodernizacji szkół

Umowy z wykonawcami II etapu docieplenia budynków szkół w Zabielu i Czerwonem podpisał 21 lutego Józef Bogdan Wiśniewski, wójt gminy Kolno. Obie inwestycje sfinansowane zostaną z budżetu gminy Kolno. –   Zgodnie z planem w tym roku dokończymy już docieplenie szkoły w Czerwonen - mówi wójt Józef Wiśniewski. - W Zabielu realizujemy etap drugi, z trzech zaplanowanych.

Czytaj więcej: Apel Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy - pomóż w zakupie wozu ratowniczego!

Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy w skrócie KGPP to organizacja charytatywna powstała na terenie Kolna w 2012 roku. Od 2013 roku należymy do jednostek współpracujących z Systemem Ratownictwa Medycznego. KGPP na dzień dzisiejszy liczy 48 członków w tym: Lekarz Ratownictwa Medycznego, Ratownicy Medyczni, Ratownicy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz młodzież po przeszkoleniu z zakresu pierwszej pomocy. Od początku istnienia KGPP wewnętrznie przeszkoliło ponad 250 uczestników będących członkami grupy oraz ponad 4 tysiące osób zainteresowanych. Na dzień dzisiejszy funkcję prezesa stowarzyszenia obejmuje Monika Szymańska. Nasze stowarzyszenie stacjonuje przy Parafii pw. św. Anny w Kolnie, gdzie realizujemy wewnętrze spotkania i szkolenia.

Czytaj więcej: Urząd Statystyczny informuje

Urząd Statystyczny w Białymstoku informuje o planowanych badaniach aniektowych GUS i zachęca do udziału w nich. Więcej informacji TUTAJ

Czytaj więcej: Urząd Statystyczny informuje

Czytaj więcej: Urząd Statystyczny informuje

Czytaj więcej: Urząd Statystyczny informuje

Czytaj więcej: Media o nas

Zobaczcie co o wizycie Naukobusa w Lachowie mówią reporterowi TVP Białystok nasi uczniowie TUTAJ

Czytaj więcej: Nowe eksponaty po raz pierwszy w Lachowie

To właśnie w naszej gminie po raz pierwszy zaprezentowano dzeciom nowe eksponaty w ramach projektu "Naukobus". Mobilna wystawa od wczoraj gości w Szkole Podstawowej w Lachowie. Emocji, zabawy, naukowych odkryć było co nie miara. Dziękujemy Ministerstwu Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik!

Czytaj więcej: Naukobus w Lachowie

W Szkole Podstawowej w Lachowie na dwa dni zatrzymał się Naukobus. Uczniowie szkół gminnych od rana zwiedzają wystawę składającą się z dwudziestu mobilnych stacji badawczych. Przewodnikami po fascynującym świecie nauki są dla nich edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik. Moblina wystawa

 

- Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji – siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.  Jednak wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni - przekonują organizatorzy

W Lachowie wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych we czwartek (15 lutego) w godz. 15-16 i w piątek (16 lutego) od godz. 13.00 do 14.00

Wizyta wystawy objazdowej w Lachowie realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Czytaj więcej: 78. rocznica pierwszej wywózki na Syberię

"Wstawaj, na Sybir nas wywożą" tymi słowami Sybiraka – Pana Jana Truszkowskiego, autora książki opowiadającej o zesłaniu, katordze i ucieczce rozpoczęto 12 lutego spotkanie w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Czerwonem. Sybiracy, rodziny Sybiraków, przedstawiciele duchowieństwa, samorządu, instytucji państwowych i lokalnych oraz stowarzyszeń odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów,  „aby pamiętać i przekazywać kolejnym pokoleniom prawdę historyczną o losach naszego narodu i państwa”.

Czytaj więcej: Z ostatniej sesji Rady Gminy Kolno

09 lutego  w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonem odbyła się XXXIII zwyczajna sesja Rady Gminy Kolno.

Czytaj więcej: Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lachowie

Przypominamy, że 4 marca br. w Lachowie odbędzie się kolejna w naszej gminie edycja ogólnopolskiej akcji Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Centrum Kultury Gminy Kolno oraz Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie już zapraszają do zapisywania się na bieg za pośrednictwem platformy elektornicznezapisy.pl TUTAJ. Długość trasy Biegu Honorowego wynosi 1963 m. Trasa Biegu Honorowego oraz biegów towarzyszących  dla kobiet i mężczyzn to 5 km. Po raz pierwszy podczas Biegu odbędzie się rajd rowerowy na trasie Lachowo - Wykowo - Lachowo. Atrakcją tegorocznej edyjcji biegów będzie koncert zespołu FORTECA. Zapraszamy!

Czytaj więcej: Naukobus w Lachowie już za kilka dni!

Naukobus – nowoczesne laboratorium mobilne po raz pierwszy zawita w nasz region. W dniach  15 – 16 lutego br. przyjedzie do Szkoły Podstawowej w Lachowie. Mobilna wystawa z ponad dwudziestoma eksponatami będzie dostępna dla uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Kolno, ale nie tylko.

Czytaj więcej: Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku informuje

Do 26 lutego br. 37.293 podlaskich mikroprzedsiębiorców powinno po raz pierwszy wysłać JPK_VAT